Πειστική εμφάνιση και άνετη νίκη επί του Khachanov!

Ο Στέφανος είναι ένα απ' τα μεγαλύτερα ταλέντα στον πλανήτη και το απέδειξε ξανά. Αυτή τη φορά νικώντας ένα απ' τα καλύτερα ονόματα του Next Gen της ATP με καθαρό σκορ. Ο πρωταθλητής μας χωρίς να νιώσει σε κανένα διάστημα του αγώνα την πίεση του αντιπάλου του, πήρε το πρώτο σετ με 7-5, έχοντας 7 άσους και μη αντιμετωπίζοντας κανένα μπρέικ μπολ.
Στο δεύτερο σετ ο Στέφανος συνέχισε στον ίδιο και ακόμα καλύτερο βαθμό. Ανίκητος στο σερβίς του, έκανε νωρίς νωρίς το μπρέικ και ξέφυγε με 4-1. Το σετ έκλεισε με 6-3, με τον πρωταθλητή μας να τελειώνει με 11 άσους. Δεν αντιμετώπισε κανένα μπρέικ πόιντ σε όλο το ματς!

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του Στέφανου σε κεντρικό ταμπλο τουρνουά επιπέδου ATP. Μάλιστα την πραγματοποίησε σε 1000αρι απ' όπου προκρίθηκε μέσω προκριματικών.

Είναι επίσης η 3η συνεχόμενη απέναντι σε αντίπαλο του Top70.